946_20221003_102324.jpeg

Zářijová jízda desítek

Orlíci z kategorie U10 naskočili do zářijových turnajů rovnýma nohama. Všichni se natěšeně připravovali na trénincích a maminky bělily kalhoty k dalším bojům.

Prvním turnajem po prázdninách byla nadstavba Coachballové ligy U11, která letos probíhala v Roudnici nad Labem. Naši Orlíci prvním dnem prošli bez jediné prohry. Během zápasů měli úderné útoky a obranu, která soupeřům dala zabrat. V druhém hracím dni se úspěšnost desítek opakovala a celý turnaj pro ně skončil prvním místem.


Druhý zářijový turnaj se konal v Trutnově, kam děti jely bojovat o Český baseballový pohár. Celým víkendem vládla skvělá a pohodová nálada, kterou nezkazilo ani studené a deštivé počasí. Rodiče statečně fandili na tribunách a děti bojovaly na sto procent.

Obzvlášť krásný boj děti svedly s týmem Sokol Hluboká. Díky fanouškům i plnému nasazení dětí Orlíci dokázali vyhrát a jejich radost z výhry byla zasloužená a hlasitá.

Trutnovský turnaj pro naše desítky skončil krásným pátým místem.


Posledním podzimním víkendovým turnajem pro kategorii U11 bylo MČR v Coachballu v Chomutově. Celý tým působil, ostatně jako na všech posledních turnajích, velmi kompaktně a soudržně. Děti si navzájem fandily, podporovaly se a radovaly se společně z podařených zákroků v poli i ze skvělých odpalů.

Rodiče na tribuně se nezalekli bubnování a hlasitého fandění ostatních týmů a vytrénováni z předešlé sezóny své Orlíky podporovali o to hlasitěji.

V sobotu večer se k nadšení všech dětí hrálo pod osvětlením, což přineslo skvělou atmosféru celého utkání a ani chladnější počasí nikomu nevadilo. Bohužel při zápasu už na dětech byla znát únava po celém dni a tento zápas s Pasos Pardubice Orlíci prohráli po nepovedených prvních dvou směnách.

Žádný zápas děti na turnaji nevzdaly a bojovaly na sto procent. Snažily se vyrovnat i s některými nespravedlnostmi, které během pár zápasů pocítily.

Víkend byl zároveň posledním společným turnajem těchto dětí v kategorii U10 a U11. Všechny se proto snažily užít si tyto chvíle a rozloučit se se svými skvělými kamarády.

Celý turnaj pro Orlíky U10 skončil 6. místem.

Celý trenérský tým moc děkuje dětem i rodičům za skvělou sezónu, kdy se z dětí staly výborní kamarádi a rodiče tím nejlepším fanklubem.

Všem Orlíkům přejeme v dalších kategoriích plno zábavy, dobré nálady a co nejvíce PĚT BODŮ - BEZ AUTU a TŘI AUTY - BEZ BODŮ!!!!

GO EAGLES!!!!

Ivana Krupoková