19_20230822_181100.jpg
1017_20230828_190211.jpg

Ženské áčko je po reprezentační pauze zpět!

Na začátku srpna, po dlouhé reprezentační pauze, nás čekalo soustředění v Havlíčkově Brodě. Přestože nám počasí nepřálo, tak ani konstantní déšť a podmáčené hřiště nás nezastavilo. Pilně jsme trénovaly pálku v klecích a nadhazovačky se intenzivně věnovaly svému nadhozu a zdokonalování techniky.

Ale nebylo to jen o softballovém tréninku. Věděly jsme, že týmový duch je klíčový pro naše úspěchy na hřišti. Takže jsme si udělaly výlet do Jihlavy, kde jsme se zúčastnily únikové hry. Nejenže to byla skvělá zábava, ale také nám to pomohlo lépe se poznat a posílit naše pouto.

To se prokázalo hned o pár dní později, kdy bylo před námi páté kolo extraligy. A konečně, 12. a 13. srpna, přišel náš čas.

V sobotní sluneční den, 12. srpna, jsme se utkaly na domácí půdě s Arrows Ostrava. Šly jsme do zápasu agresivně, což se i potvrdilo hned prvním zápasem, který jsme vyhrály rozdílem 8:1. Nástup do druhého utkání byl pomalejší. A chvílemi to byla přetahovaná. Do 7. inningu jsme šly za stavu 5:5, a dokonce jsme se dostaly do tie breaku. Bojovaly jsme do posledního outu. Jako domácí, jsme měly výhodu dohrávky, ve které Lucie Červenková odpálila vítězný hit. A tím jsme si ze sobotního doubleheaderu odnesly dvě velmi cenné výhry.

Následující den jsme se střetly s Cats Brno rovněž v Eagles Parku. Soupeře jsme nechtěly podcenit, a proto jsme chtěly mít od začátku zápas v naší režii. Díky naší neústupnosti, výborné obraně a útočné pálce jsme oba zápasy zvládly s konečnými výsledky 9:7 a 5:3.

Celkově, čtyři zápasy a čtyři výhry. Pálka fungovala, obrana byla pevná a týmový duch byl cítit v každém okamžiku na hřišti.

Momentálně je před námi opět delší pauza. Další extraligové kolo se koná 2. - 3. září, kdy nás budou čekat nelehké zápasy. Pomalu se blížíme do finiše základní části! A my Vás diváky budeme potřebovat.

Sledujte nás na našem Instagramu https://www.instagram.com/eagles_zeny/, ať nezmeškáte žádnou akci. Věříme, že s vaší podporou půjdeme ještě dál!