19_20230822_181100.jpg
1004_20230627_213649.jpg

Ženské áčko má před sebou letní pauzu

Čtvrté extraligové kolo se odehrálo 10. a 11. června na hřištích soupeřů.

V sobotu jsme nastoupily v odpoledních hodinách proti SaBaTu Praha. Slunečný den pro nás ovšem nezačal sluníčkově. Chvíli nám trvalo, než jsme se dostaly do zápasového režimu. Po pár chybách v obraně se soupeřky ujaly vedení. V ten moment jsme věděly, že musíme zabrat v útoku a zlepšit obranu. A povedlo se - zápas se nám podařilo otočit. Konečný výsledek prvního zápasu byl 9:3 v náš prospěch.

Následující zápas pokračoval úplně v jiném duchu. Soupeřkám jsme nedovolily ani jeden bod. Útok i obrana fungovaly bezchybně. Především bychom rády veřejně poděkovaly za výpomoc na nadhazovacím prkně dlouholeté opoře Veronice Burianové, která naskočila do zápasu v páté směně. Zápas ukončila nejen s nulou, ale i s pěti strike outy. Veru, děkujeme!

Neděle 11. června se nesla v podobném duchu. První zápas proti Kotlářce byl od začátku v naší režii. Do 5. směny jsme soupeřkám umožnily pouze dva body. Bohužel poté se soupeř adaptoval na náš nadhoz a začal skórovat. Změna rychlosti na nadhazovacím prkně vedla k zastavení útoku, a tak jsme nakonec zápas dokázaly dotáhnout do vítězného konce.

Závěrečné utkání víkendu pak bylo třešničkou na dortu. Stejně jako předchozí den nástup do druhého zápasu byl bez jakéhokoliv zaváhání. Kotlářce jsme umožnily pouze jeden bod, zatímco naše pálka zaznamenala deset bodů. Zápas jsme tím vyhrály již v paté směně.

Čtyřmi výhrami úspěšně uzavíráme čtvrté extraligové kolo, po kterém držíme 3. místo v tabulce. Momentálně je před námi dlouhá pauza, během které ale nehodláme polevit. Čeká nás spousta tréninků, ale i týdenní srpnové soustředění v Havlíčkově Brodě.

Další extraligové kolo se odehraje 12.-13. srpna. Sledujte naše ženské Áčko na našem Instagramu, ať o nic nepřijdete!