19_20230822_181100.jpg
980_20230330_205758.jpeg

Ženské áčko se v zimě nezastavilo

Zimní příprava je neskutečně důležitý čas, kdy se tým připravuje na nelehký úkol nadcházející sezóny. Hráčky se nejen zlepšují v softballových dovednostech, ale i ze stránky fyzické, neboť již osvědčeně platí rčení těžko na cvičišti, lehce na bojišti.

Zima pro mnohé z nás znamená pauzu od softballu, ale pro ty, kteří si chtějí udržet formu a posunout se o trochu dál v technice a síle, je to ideální čas na přípravu. Každoročně se sejdeme s naším, letos s pár hráčkami, omlazeným týmem a trénujeme v hale, abychom se co nejlépe připravili na nadcházející sezónu.

Prvním krokem naší zimní přípravy je posouzení svých silných a slabých stránek. Společně s trenéry analyzujeme minulou sezónu a snažíme se najít způsoby, jak se zlepšit. Zaměřujeme se na techniku, kondici a taktiku, abychom mohly v sezóně hrát co nejlepší softball.

Zimní příprava na přelomu tohoto roku byla velmi vyčerpávající, ovšem velmi přínosná. Pod vedením zkušených trenérů jsme se velice posunuly v technice pálení, ale také v polařských dovednostech. Během zimy se trénovalo třikrát až čtyřikrát týdně a posledním krokem naší zimní přípravy byla taktická příprava. Trénovaly jsme strategie a taktiku pro různé situace na hřišti a snažili se najít způsoby, jak porazit protivníka a hrát co nejefektivněji.

Celková snaha byla připravit naší týmovou hru co nejvíce a posunout se v našich dovednostech na vyšší úroveň. Zimní příprava nám dala skvělou příležitost zdokonalit se a posunout se o krok dál. Jsme připraveni na to, co nás čeká v nadcházející sezóně a těšíme se na to, až budeme moci opět hrát softball!

Naše příprava vyvrcholila turnajem v Italském Saronnu, kde jsme se utkaly se špičkami italského softballu. Pro mnohé z nás to byla první letošní příležitost si zahrát po dlouhé době na venkovním hřišti, což bylo velmi důležité pro správný start sezóny. Náš tým s mladými posilami z různých míst Česka se utkal s celkem pěti týmy a vyšel z turnaje jako osmý. O výsledek nám ovšem v tomto případě nešlo, ale spíše o to se sehrát jako tým a použít zkušenosti nabité přes zimu.

Julie Vondráčková


17. března se dvě zástupkyně týmu, Eliška Thompsonová a Tereza Krbcová zúčastnily předligového Setkání kapitánek 2023. Mediální akce s natáčením rozhovorů, focením a soutěžemi přiblížila start Extraligy.

První zápas softballového áčka se koná na domácím hřišti proti reprezentaci juniorek U18 (dvojzápas se započítává do tabulky) od 17:30 a 19:30. První víkend áčko odehraje na Moravě, v Brně a Ostravě v termínu 22.-23.4. Děkujeme za podporu!