975_20230131_171625.jpeg

Zimní příprava kadetek

Tým kadetek se pod vedením hlavního kauče Petra "Médi" Čermáka pilně připravuje na blížící se sezónu. A to nejen na tréninkách, ale i na zimních turnajích. O tom, jak se jim vedlo na Trutnovské dračici a na Joudrs Cupu, informuje asistentka trenéra a technická vedoucí Lída Gočaltovská.

V nové sezóně vítáme nové hráčky z náboru:

Viktorie Anna Petráčková, Kamila Pokorná a Nikol Svobodová.


Turnaj Trutnovská Dračice

V první hře, proti trutnovskému týmu Horní Staré Město mladší, jsme jako domácí začali v poli a na nadhoz obsadili Samanthu, na domácí chytala Kája, na první metě Agi, druhá Linda, třetí Nela, spojka Madla a zadní pole zleva Sára, Johy a Stella. Nehledě na výsledek se hráčky po 2.směně v poli vystřídaly. Sam šla chytat na první metu, Kája šla do levého zadního pole, Sára se posunula na pravé zadní pole a Stella šla chytat na domácí. Johy vystřídala Lindu a Nela se prohodila s Madlou.

V této hře jsme pocítili rychlost hry a to nejen pro tělo, ale i mysl. V průběhu zápasu si Johy zhmoždila prsteníček na házecí ruce a tak chladíme a zpevňujeme. Nad mladším trutnovským týmem vyhráváme v poslední směně naší dohrávky pouze o 8 bodů 28:20.

K obědu byl klasický smažený řízek s bramborem a kyselou okurkou.

Do druhého zápasu s pražskými Storms začínáme zase v poli. Na nadhazovacím postu Linda, na domácí chytá Sára. První metu hlídá Nela, druhou Johy, třetí Agi a spojka Sam. Zadní pole zleva Stella, Madla a Kája. V tomto zápase jsme si jistější. Víme kam se máme snažit pálit a měníme pole po druhé směně, aby si hráčky zkusili co nejvíce jiných postů. Na nadhozu Lindu vystřídala Agi, Linda šla na první metu místo Nely. Nela na druhou místo Johy, která se posunula na spojku. Od spojky se posunula Sam místo Madly, která šla hlídat 3.metu. Ostatní hráčky se posunuly ve větším kruhu, Sára z domácí chytráčku na 7.post, ze 7.postu se Stella posunula na 9. Kája z 9.postu jde bránit domácí metu a vlivem rychlé, agresivní hry se v běhu, jako pálkařka, z první na druhou metu zraní. Špatné došlápnutí na nohu v doběhu ji způsobí poranění kotníku a není schopná hrát další zápasy. Utkali jsme se slabším týmem a tak vyhráváme 41:23.

Třetí zápas jsme se jako domácí utkali s pražským týmem Sabat. Nastupujeme v 8 hráčkách do pole a netrpělivě očekáváme příjezd Alice Duchoňové. Nadhazovací metu obsadí Nela, u domácí mety přichytává Stella, první metu brání Linda, druhou Sára, třetí Agi a na spojce je Madla. V zadním poli zleva chytají Sam a Johy. Oslabení týmu a s rozvojovým rozmístěním v poli i s příjezdem Alice, kdy těsně po příjezdu, v posledních směnách bere post chytačky na domácí, Stella se přemístila do levého zadního pole. Sam střídá Nelu, která jde chytat na první metu. Linda se posouvá z první mety na druhou a Sára se tak posouvá do zadního pravého pole. Agi se prohodila s Johy z třetí mety na centrální zadní poli. Prohráváme s už tak silným soupeřem 12:46.

Večerní 4.zápas jsme se jako hosté utkali s pražským týmem Joudrs. Na nadhazovacím prkně začíná Sam a u domácí chytá Alice. První metu obsadila Linda, druhou Johy, třetí Agi. V zadním poli zleva chytaly Stella, Madla a Sára. Po dvou směnách měníme posty v poli, ačkoliv se tato sestava zdá sehranou. Linda se prohazuje se Sam. Alice s Agátou. V zadním poli se prohazují Stella se Sárou a zbytek polařek se mění Madla z centrálního zadního pole na druhou metu, Johy na spojku a Nela do centru. Tento zápas potvrdil celodenní únavu, oslabení týmu a i tak s Joudrs vyhráváme těsně 24:23.

Večer Michal Šedivý bere Káju s Johy do nemocnice na RTG a zjišťujeme, že Kája má vyvrknutý kotník s naštíplou kůstkou. Johy má prsteníček naštěstí pouze zhmožděný. Obě dál hrát nemohou.

Nedělní ráno se v malém počtu 8 hráček utkáváme se starším trutnovským týmem Horní Staré Město. Začínáme na pálce a v poli na nadhazovacím postu obsazujeme Lindu, které u domácí mety chytá Stella. První metu brání Sam, druhou Nela, třetí Agi a na spojce je Madla. V zadním poli zleva Sára a Alice. Neskutečně vydřená remíza 28:28. Díky více vyhraných zápasů se dostáváme do čtvrtfinále.

K obědu byla Trutnovská Čína.

Čtvrtfinále hrajeme jako domácí opět s Joudrs. Do hry si na pomoc bereme hráčku z pražského týmu Sabat, Horovou ml. Sestava v poli vypadala následovně. Nadhazovací metu obsadila Horová, domácí metu hlídá Alice. U první mety chytala Sam, u druhé Nela, u třetí Agi a na spojce Madla. V zadním poli byly Sára, Linda a Stella. Vyhráli jsme a k výhře nám pomohly dvě poslední dohrávky, silná obrana v poli a posílení týmu aspoň pro tento zápas a výsledek byl 25:16. Jdeme do semifinále.

Semifinále hrajeme jako hosté opět s trutnovským HSM St. Do tohoto zápasu jsme šli bez posily, ale sestava zůstala stejná s drobnou změnou, kdy Linda ze zadního centru šla na post nadhozu.

Tento zápas jsme těsně prohráli, ale díky tzv. kolečku, kde rozhodoval celkový počet výher a bodů, jsme obsadili 3.místo.


Tento turnaj se hraje s trochu jinými pravidly a to zejména že každá směna končí po čtyřech minutách, kdy obrana brání, aby se k domácí metě dostalo co nejméně pálkařek a pálkařky se snaží odpálit jedna za druhou tak, aby polařky nebyly schopné zahrát aut.

Pro zjednodušení a urychlení hry se pálí se stativu. Tento rozvojový turnaj je účinný pro posílení obrany a zrychlení taktického myšlení v poli. Vyburcování dravosti v obraně i útoku hráček. Pro náš tým to byl stmelovací víkend, kdy holky měly možnost se poprvé poznat ve hře i mimo hru před začátkem sezóny a proto je velká škoda, že se zúčastnila jen polovina týmu.

Hráčky: Nela Švestková, Madla Klímová, Linda Šedivá, Agáta Rollerová, Alice Duchoňová, Stella Fontaine, Sára Nicarová, Ema Karla Nováková, Johanka Kaiserová, Samantha Gočaltovská.

Trenéři: headcoach Méďa Čermák a asistenti Michal Šedivý a Lída Gočaltovská.


Kadetky na Joudrs Indoor CUP U13

SK Joudrs Praha pořádal v posledním lednovém víkendu halový turnaj pro naši kategorii. Celkem se utkalo 8 týmů z celé republiky, které byly v základní části rozdělené do 2 skupin. Ve své skupině, po 3 zápasech (z toho 2výhry) se našim hráčkám podařilo udržet na 2.místě a tak jsme měli horní příčky na dosah. Jenže druhý den byl plný zmatků a nedařilo se jak v poli, tak i na pálce (až na pár dobrých ran - viď třeba Lindo!). Po dalších 2 zápasech jsme se dostali na 4. místo a chceme se zlepšit!

V tomto turnaji dostaly příležitost všechny nadhazovačky, aby si oprášily své hody a ve hře dostaly příležitost úplně všechny hráčky. Náš tým je plný nováčků, a tak se potřebuje více poznat, sehrát. Ač jsme se tréninku pálky věnovali od počátku prosince, tak se nám nedařilo. Je stále co zlepšovat a to nejen na pálce, ale i v poli a v týmovém duchu.


Tým: Ema Vaňačová, Linda Šedivá, Laura Miceli, Agáta Rašínová, Sára Nicarová, Viktorie Trčková, Madla Klímová, Kristýna Rašínová, Nela Švestková, Samantha Gočaltovská, Alice Duchoňová a Bára Houdková

Trenéři: headcoach Méďa Čermák a asistenti Michal Šedivý a Lída Gočaltovská

Fotografie z víkendu na facebookové stránce Martiny Macháčkové: Softball Photos


V průběhu zimní přípravy se ještě zúčastníme:

Horské soustředění kadetek ve Štědrákově Lhotě v termínu 10.-12.2.