19_20230822_181100.jpg
978_20230227_183917.jpg

Zimní turnaje kategorie U11

Hned dvou zimních turnajů se v rámci zimní přípravy účastnil tým U11 pod vedením hlavního trenéra Petra Schenka.

Beroun – 28.1.

Poslední lednový víkend se konal přátelský turnaj U11 Piranhas Winter Cup v Berouně. Setkali jsme se tu s hráči z Beavers Chomutov, Miners Kladno, TJ Tempo Praha a domácími Piranhas. Viděli jsme čtyři zápasy plné skvělých okamžiků. V prvním zápase jsme těsně porazili Miners 7:6, v dalších dvou zápasech s Tempem a Beavers jsme dosáhli shodného skóre 12:6. V pauze na oběd naši hráči málem zbořili halu, když zjistili, jak dopadla prezidentská volba. Po rozvážnějším, přesto na skóre úspěšném začátku, jsme se probojovali až do finále. Vítězství jsme nakonec věnovali Piranhas, když jsme těsně prohráli 10:11. Z Berouna si sestava ve složení Jery, Vojta, Miky, Tonda, Ondra, George, Tony, Ferda, Sam, Albert a Kristián odvezla krásné druhé místo a čokoládové medaile.

Kladno - 4.2.

Následující víkend se náš tým zúčastnil tradičního turnaje Kladenský kahan, na který z plánovaných čtyř týmů nakonec dorazily pouze tři: domácí Miners, Tempo a my. V naší sestavě nastoupili Tonda, Jery, Ondra, Tony, Albert, Michal, Ferda, Šimon, Xavi, Miky a Wéčko. Turnaj zahájilo Tempo s Miners a náš tým se šel rozcvičovat. Tempo si mezitím poradilo s Miners 9:3. Do prvního zápasu s Tempem vstupujeme jako hosté. Daří se nám velmi dobře na pálce a i nadhazovač (Tony) soupeři nepovoluje v jednotlivých směnách příliš skórovat. Od začátku zápasu vedeme. V půlce zápasu je stav 4:6 a střídáme nadhazovače. Tonyho střídá Xavi. Tomu se velmi daří a další dvě směny nepovoluje soupeři ani bod, zatímco naši pálkaři postupně další dva přidávají. V poslední, šesté směně nakonec jeden ze soupeřů dobíhá až domů a finální skóre se zastavuje na stavu 5:8, po dobrém zápasu, kdy se nám dařilo na pálce i na nadhozu a v poli jsme nedělali příliš chyb.

V druhém zápase jdeme na domácí Miners. Tentokrát jsme domácí a moc nám to nesvědčí. Děláme poměrně hodně chyb v poli, soupeř skoro v každé směně skóruje a nám dělá problém jejich vysoký nadhazovač. Bohužel za celý zápas nevystřídá a my se do hry skoro nedostaneme. Rozhodující náskok si soupeř udělá ve třetí směně, kde ze stavu 2:3 odskakuje až na 2:8. V našem týmu se postupně na nadhozu vystřídají Šimon, Miky, Michal a Ferda, ale k zásadnímu obratu v zápase to nevede. Ve zbývajících směnách už nás soupeř tolik nepřehrává, přesto do konce zápasu skórujeme jen dvakrát, soupeř třikrát a zápas končí naší prohrou 4:11. Po dvou zápasech mají všechny 3 týmy na kontě 1 výhru a 1 prohru a o účasti ve finále tak rozhoduje skóre, které bohužel hraje v náš neprospěch a na Kladenském kahanu končíme třetí.

Iva Juřinová