956_20221103_141722.jpg

U13: Shrnutí sezóny 2021/2022

Cílem této kategorie je jako v každé sezóně předat co nejvíce baseballových zkušeností mladým hráčům, pomoci přejít na pravidla „velkého baseballu“, a to vše, pokud možno, formou zábavnou, aby to kluky a všechny okolo bavilo.

Sportovním cílem bylo letos „poprat“ se o některý z cenných kovů na MČR této kategorie. K tomu jsme potřebovali, kromě kvalitní přípravy, odehrát dostatečné množství kvalitních zápasů. To se nám docela povedlo, i přes zrušení prvního plánovaného turnaje z důvodu počasí.

Kluci letos odehráli:

  • Dlouhodobá soutěž RSZ – „A“ tým – 1. místo
  • Dlouhodobá soutěž RSZ – „B“ tým 1. místo
  • Turnaj v Ostravě – dva týmy – 2. a 4. místo
  • Český baseballový pohár – 4. místo znamenající přímý postup na podzimní MČR
  • Mezinárodní turnaj Back2School – 4. místo
  • Přípravná série s Hrochy Brno
  • MČR „B“
  • Mistrovství České republiky – 1. místo

Kromě těchto turnajů a zápasů většina týmu absolvovala velmi kvalitní akademické turnaje – 2x Barcelona, Itálie – Grosseto, SUMA PONY League nebo mezinárodní Euro baseball tour.

Drtivá většina týmu se zúčastnila vynikajícího soustředění v Ostravě, kde se jim kromě našeho kompletního realizačního týmu věnovali velmi intenzivně i extraligoví hráči a reprezentanti z Arrows.

Pro stmelení kolektivu a super partu jsme měli perfektní teambuilding na Severce a lyžařské soustředění.

Sezóna pro tým dopadla skvěle. Povedlo se „vyladit“ týmovou formu přesně na ten nejdůležitější turnaj – MČR. Zde kluci odehráli fantastická utkání a zcela po zásluze mohli po finálovém zápase s Hrochy Brno slavit 1. místo a titul „Mistr republiky kategorie U13“!!! (odkaz na článek z MČR – zde: https://www.eagles.cz/c/mistri-u13-951 )

Za tuto skvělou sezónu bych chtěl moc poděkovat celému realizačnímu týmu i všem ostatním, kteří se na přípravě kluků a týmu podíleli. Obrovské poděkování patří rodičům za skvělou atmosféru a obrovskou podporu kluků v celé sezóně. Stejně tak musím poděkovat klubu Eagles za umožnění skvělých podmínek k přípravě.

Samozřejmě poděkování všem hráčům za parádní sezónu, skvělou partu, obrovskou chuť do tréninků, do hry a ke všem akcím. Největší odměnou je titul Mistrů republiky.

Mistři ČR U13:

Michal Brouček, Matyáš Brožek, Tomáš Dvořák, Eduard Fárník, Jakub Goldschmied, Tomáš Hejl, Albert Hobaus, Jan Kadeřábek, Lukáš Kalenský, Ondřej Kára, Jáchym Klenka, Jan Letenský, Karel Mach, Teodor Muzikář, Alexander Nepožitek, Antonín Netušil, Adam Roschl, Matěj Smejkal, Albert Sobotík, Michal Špírek, David Teissig, Adam Tošovský, Lukáš Veselý, Lukáš Vlk, Viktor Vodstrčil, František Vrzák.

Realizační tým:

Daniel Krejčiřík, Petr Nepožitek, Michal Špírek, David Sova, Leoš Vyskočil, Jana Tošovská

OCENĚNÍ HRÁČI:

Vybrat nejlepší hráče v této sezóně byl neuvěřitelně těžký úkol a vybrat jen 4 jména byl doopravdy kumšt. Na MČR zaházeli skvěle své zápasy Alex Nepožitek, Matěj Smejkal, Viktor Vodstrčil, Fanda Letenský, Ondra Kára, Fanda Vrzák, Lukáš Kalenský, Adam Tošovský….

Na pálce byli skvělí Adam Tošovský, Ondra Kára, Viktor Vodstrčil, Michal Špírek a další.

V poli uváděli soupeře v šílenství svými zákroky Tom Dvořák, Viktor Vodstrčil, Luky Kalenský a vlastně celý tým, v semifinále a finále jsme odehráli 14 směn pouze na 3 chyby!!! Michal Špírek s Fandou Letenským bojovali i přes bolestivá zranění a o odstoupení ze zápasů nechtěli slyšet. Prostě tým, který chce každý mít na starosti a trénovat – obrovská radost.

Nakonec jsme zvolili tuto čtveřici hráčů:

Nadhazovač: Alexander Nepožitek

Pálkař: Adam Tošovský

Objev: Antonín Netušil

MVP: Lukáš Kalenský