19_20230822_181100.jpg
927_20220724_203328.jpg

Hráčky Eagles U16 úspěšně vstoupily do turnaje 2022 PONY INTERNATIONAL WORLD SERIES TRAVEL SHOWCASE TOURNAMENT

Cesta týmu do McAllenu ve státě Texas nebyla úplně jednoduchá. Byli jsme rozděleni do tří leteckých skupin. Z Prahy, z Mnichova a z Krakova. Každá skupina si zažila nějaké trable.

  • Skupině z Prahy osm hodin před plánovaným odletem v 6:00 zrušili let do Frankfurtu. Skupina mohla díky Silvě Bělkové a Ivě Ciché nastoupit po pěti a půl hodinové jízdě autem na svojí cestu ve Frankfurtu.
  • Skupina z Mnichova šťastně dorazila přes oceán do Charlotte v North Carolina. Z důvodu bouřky let pozdrželi, když už cestující byli na palubě. Následovalo dotankování letadla. Skupina nestihla v Dallasu let do McAllenu. Přespali v Dallasu a prvním letem do McAllenu. Ale. Bez jednoho kufru, který letěl dalším letem. Další zavazadlo bylo pothané.
  • Skupina z Krakova se setkala s Pražskou skupinou ve Frankfurtu. Všichni šťastní, že poletíme spolu. O kufry není potřeba se starat. Jsou odbaveny do Houstonu, kde je všichni vyzvedneme a přetáhneme přes letiště na odbavení na let do McAllenu. Ouha! Krakovští jsou bez kufrů. Nikdo neví kde jsou. Dlouhé pátrání. Kufry přiletěly na závěr druhého dne zápasů. Tedy ve čtvrtek.

První den je aklimatizační. Šok z velkého tepla i silného stálého větru. I místní říkají, že je teplo. Zvažte sami – 108 °F, vítr 22 km/h jihovýchodní, tlak 1013 hPa, vlhkost 64 %. Opravdu teplo. Shopping. Holky se zklidňují. Nákupní centrum je veliké, klimatizované.

Slavnostní nástup se konal v místním společenském centru. Defilé všech týmů, slečna zapěla hymnu USA, reprodukovaná mexická hymna za euforického zpěvu dívek a slečen z poloviny sálu, poté jemná česká státní hymna za doprovodu našeho statného osmnácti hlasého zpěvu. Proslov India Chiles bývalé hráčky University of Tenessee, aplausy. Naše hráčky si odnášejí její pětkrát pronesenou radu: Vždy poslouchej trenéra! Iva a Kuba naprosto nekompromisně předhazují Méďu místnímu reportérovi, výsledek je pak k vidění o pár dní později na YouTube. Méďovo „Americké“ - Yeeaah, absolutly - pak zní celým pobytem.

Slavnostní zahájení
Slavnostní zahájení
Slavnostní zahájení

Dozvídáme se bezva zprávu: od sedmi a od osmi hodin hrajete exhibiční utkání. Těšíme se. První zápas proti týmu Chihuahua se rozkoukáváme, nedáváme bod. 

Proti týmu Chihuahua
S týmem Chihuahua

Druhé utkání proti maminám (říkala Nicole) z Texas Thunderstix Ramos prohráváme, ale získáváme tři body. Hlavně získáváme zpět softbalové dovednosti a sebedůvěru.

Texas Thunderstix Ramos
Texas Thunderstix Ramos

Ve čtvrtek ráno stáváme brzo. V 9:30 máme nastoupit k zápasu s Force. Těžké ráno. Těžké nohy, ruce, tělo ještě vůbec nevnímá, že je na hřišti. Klasická příprava na zápas. Aktivace těla. V 9:32 nám organizátoři oznamují, že zápas se bude hrát od 14:00. Zděšení, nechápeme. Odjezd zpět na hotel.

Doprava z hotelu kamkoliv a zpět se odehrává busíkem pro 11 cestujících. Jezdíme na dvě party. Pravidelně řidič na druhou partu zapomíná. Pak se čekačka protahuje i na jednu hodinu a více… Přitom z hotelu na hřiště samotná cesta trvá 9-10 minut…

Opravdu krátké volno na hotelu, odjezd zpět na hřiště. VEDRO! Soupeře načneme hned v první směně 4 body. Ve třetí doplňujeme dalšími 4 body na konečný výsledek Eagles:Force 8:2.

Eagles vs. Force

Zápas od 17:00. VEDRO! To nás stále trápí. Soupeř se do nás zakusuje a přidává bod za bodem pravidelně v každé směně. Ve druhé a třetí směně dosahujeme po bodu. Ve čtvrté dobíhají tři body. Soupeř má víc. Prohra 5:12 s Glory.

Eagles vs. Glory

Po zápase odjezd do Wallmartu. Nákup pochutin. Večeře v sushi baru KUMORI. Spánek.


Pátek. Před odletem naše žádost, abychom hráli ranní nebo večerní zápasy. Potvrzeno. Pohled do rozpisu – double 11:00, 12:30. Naprostý zděšení ve vedení týmu. Organizátor – rozpis je rozpis, nelze měnit. Aha, říkáme si. Včera jsme přeci měli přeloženo… VEDRO!!! Hráčky jdou do zápasu naplno. Soupeřky – první pálkařka BB a bod. Dál je držíme na uzdě. Ve třetí směně my - první pálkařka BB a bod. Soupeřky v poslední směně dotlačí bod. Prohra s Nitro 1:2. Vyrovnaný zápas, kvalitní hra.

Eagles vs. Nitro

Druhý zápas z double. Ještě větší VEDRO!!!!!. Soupeřky vůbec neberou v potaz, že hrajeme druhý zápas za sebou a to v pravé poledne. A že jsme z Čech. Mexičanky do nás buší od druhé směny. Prohra s Culiacan (Mexido) 0:9 nás až tak moc nemrzí. Jsme rádi, že jsme to peklo přežili.

Eagles vs.Cullican (MEX)

Ve skupině tedy W 1 : L 3.

Zůstáváme v obecním softballovém komplexu, kde je 6 hřišť.

V pět nula nula nastupujeme vyčerpaní, ale odhodlaní. Je jenom VEDRO. Oblíbený soupeř Force. Nikoho nenecháváme na pochybách, co chceme. Pět nekompromisních odpalů, pět bodů v první směně. V dalším průběhu přidáváme další. Soupeř v závěru jen kosmeticky upravuje výsledek. Výhra 10:3 naprosto zasloužená. Zasloužený je i relax u bazénu. Tvrdý spánek.


V sobotu se opět potkáváme s týmem Nitro. Kde je VEDRO? Aha, zvykáme si. A jsou mraky. V myslích hráček i trenérů je jen jedna myšlenka: oplatíme jim předchozí prohru. Nebesa nám však nejsou nakloněna. Na pálce obsazujeme všechny mety, bod žádný. Soupeřky pálí, obsazují mety, dobíhají pro body. Hodně bodů. Sedm. Jejich coach je spokojený. Ve třetí směně roztáčíme bodostroj. Jejich coach je nervózní. Pobíhá, pokřikuje, poskakuje. Z našeho tlaku je pět bodů. Zápas jsme pěkně zdramatizovali, ale…

Po zápasové pauze další utkání. Neznámý známý soupeř. Obouváme kopačky, chrániče holení. Hrajeme přeci s Arsenalem. Ale softball. Balíme kopačky, vytahujeme rukavice. Opět VEDRO. Je poledne. Holky vytahují z batohů zbytky sil. Je to už o morálních silách. Vyrovnaný zápas. Směny – stav Eagles – Arsenal: I. směna – 2:2, II. směna – 7:8, III. směna – 9:12, IV. Směna – tlačíme a nic – 9:12. Prohra. Konec v turnaji.

Tým je vyčerpaný, vedení taky. Odjezd tentokrát funguje bezvadně. Nalíčit. Obléci si nový outfit. Oběd v Subway. Odjezd do Wallmartu. Bazén a po osobním volnu spánek.


Turnajové výsledky všech týmů můžete shlédnout zde.