1006_20230627_215031.jpg

Juniorky po 16 zápasech v Extralize na druhém místě

Konec jarní části znamenal pro juniorský tým druhý dvojzápas s největším rivalem, bohnickými Joudrs. Sobota 17.6. se jevila jako pěkný letní den, ale bouřky a hodně srážek změnily plány a zápasy proti Spectrum Praha musely odložit na další týden.

Neděle už slibovala, kromě hezky zalitého hřiště, dramatické zápasy proti lídrovi tabulky. Joudrs byly letos bez porážky, a mladý tým domácích si chtěl vítězství vzít pro sebe.

První utkání bylo velice vyrovnané a nadhazovačky z obou týmů předvedly skvělé výkony. Útok Eagles vytvořil tlak na obranu soupeřek a skóroval hned v první směně. Pak se pálkařky zelenobílých snažily dostat přes nadhozy Amálie Chaloupkové, ale hity se nesešly za sebou tak, aby to znamenalo změnu skóre. Soupeřky držela na uzdě nadhazovačka Nikola Škardová s kečryní Kristýnou El Ghannam. Dařilo se eliminovat většinu lineupu Joudrs, ale i tak bohnické dokázaly lépe stáhnout své běžce a přidat celkově čtyři body. Útok Eagles se vzepjal v dohrávce a stáhl skóre na rozdíl jediného bodu. Mety byly obsazené, ale nepodařilo se prolomit obranu soupeřek. A tak, v dosud nejhezčím zápase sezóny, Eagles prohrály 3:4.

Druhé utkání se odvíjelo v nátlaku Joudrs, ale krčské hráčky se držely na dostřel. Zvrat přišel v nepovedené sedmé směně, kdy se soupeřkám dařilo trefovat hity a přidalo se množství erorů. Výsledek 3:19 vypadá hůř, než proběhlo šest směn zápasu. Jako tým bychom samozřejmě chtěli Joudrs porazit, jako se to daří v kadetkách při důležitých finálových bojích, ale na to se budeme muset ještě dokonaleji připravit.

Zápasy ale ukázaly sílu našeho týmu a věříme, že na podzim se povede uhrát více.

Zápasy proti Spectrum Praha se kvůli vytíženosti domácího hřiště přesunuly do neratovických Lobkovic. V pátek 23. června se odehrála dvě utkání, kde Eagles jasně dominovaly. Navíc se představily dvě "služebně nejmladší” nadhazovačky. V prvním zápase Kristýna Rašínová s kečryní Madlou Klímovou /obě ročník 2008/ a ve druhém ještě o rok mladší Sam Gočaltovská s podporou chytající Julie Vondráčkové. Obě kadetky udržely soupeřky na pár hitech, a s přispěním polařek a útočného lineupu se povedlo vyhrát svižně obě utkání. V obou zápasech se povedlo odpálit Róze Blažkové kvalitní hit a hlavně walk-off. Róza si navíc v prvním zápase nastřílela BA 1.000 (3x single, HR in the park). Dařilo se i Kačce Markové a Maky Doležalové (obě BA .750).

18.6.

Eagles x Joudrs 3:4

Eagles x Joudrs 3:19

23.6.

Eagles x Spectrum Praha 10:3

Eagles x Spectrum Praha 8:1

Juniorky čeká soustředění a potom pokračování extraligových bojů posledním víkendem, rychle směřujícímu k play-off.

26.8. Výjezd do Brna proti Cats.

27.8. Doma proti Tempo Praha, 13:00 a 15:00