19_20230822_181100.jpg
1009_20230627_222728.jpeg

Zápasový kolotoč žákyň

V průběhu června čekala na mladé orlice nemalá porce zápasů zakončená třídenním turnajem OPEN MČR žákyň, který hostilo Blansko..

První červnový víkend (3.-4.6.) se v Eagles parku konalo 3. kolo Superligy žákyň. Tentokrát jsme se utkali s Kotlářkou, Beavers a Arrows. V sobotu jsme dokázali vyhrát jeden zápas – s Arrows. V nedělním ranním zápase proti Kotlářce se nám dařilo v útoku a obrana obdržela pouze 1 bod a tak jsme postoupili do finále. Ve finále jsme se utkali s Beavers. Zápas byl pěkný a bohatý na body. Beavers skórovali vícekrát a tak obsazujeme již podruhé tento rok druhé místo.

Také jsme v červnu stihli odehrát další čtyři zápasy Pražského přeboru s bilancí třech výher a jedné prohry. Dva zápasy s Joudrs Praha a dva zápasy se Storms Řepy na jejich hřišti. V tabulce nám tak po první polovině sezóny patří druhé místo.

Poslední herní víkend před prázdninami se konal Open pohár ČSA žákyň (23.-25. června v Blansku). Turnaje se zúčastnilo celkem 15 týmů. Ve skupině nás čekaly tři zápasy, které jsme všechny vyhráli a postoupili jsme z prvního místa do čtvrtfinále. Soupeřem nám bylo pražské Spectrum. Zápas byl vyrovnaný, my jsme dokázali skórovat o bod více a postoupili jsme tak do nedělního semifinále. V semifinále jsme se utkali s Piranhas Beroun. Soupeř byl celý zápas lepší, my jsme nedokázali odpovědět v útoku a tak nás čekal zápas o třetí místo s Joudrs Praha. Zápas zvládl soupeř lépe a tak končíme na čtvrtém místě. Turnaj nám ukázal, na co se zaměříme v další fázi sezóny. Nutno podotknout, že zlepšení od začátku sezóny je viditelné a už teď se těšíme, co přinesou další zápasy.

Nyní nás čeká zasloužený odpočinek, první týden v srpnu odjíždíme na soustředění se všemi softballovými kategoriemi do Havlíčkova Brodu a Superliga bude pokračovat posledním víkendem v srpnu v Ostravě.